Bunge w Polsce

Powrót

Jesteśmy wiodącym podmiotem gospodarczym branży rolno-spożywczej. Bunge, firma obecna na polskim rynku od 2002 roku, to największy w Polsce i jeden z największych w Europie Środkowej przetwórca nasion oleistych i producent tłuszczów roślinnych.

Realizujemy zdywersyfikowaną ofertę dla rynku rolno-spożywczego. Specjalizujemy się w produkcji olejów konfekcjonowanych, margaryn konsumenckich, tłuszczów dla branży piekarniczo-cukierniczej oraz produktów dla sektora biopaliw i przemysłu paszowego.

Dostosowujemy się do dynamiki i potrzeb rynku, skupiając się na klientach oraz ich łańcuchach wartości. Swoją działalność opieramy na w pełni zintegrowanym, kompleksowym łańcuchu wartości, który łączy cały proces produkcji nasion oleistych – od pozyskania surowców, przez przetwarzanie, aż po pakowanie i dystrybucję produktów do ostatecznego odbiorcy. Pozwala to zapewnić odpowiedzialność jednostkową wobec klientów i koordynację każdego łańcucha wartości, począwszy od naszych kontaktów z rolnikami, aż po produkty końcowe.

Bunge posiada w Polsce dwie olejarnie zlokalizowane w Kruszwicy i Brzegu, zakład produkcji tłuszczów roślinnych w Karczewie oraz terminal portowy w Świnoujściu. Nasze lokalne biura mieszczą się w Warszawie i Kruszwicy. Bunge w Polsce zatrudnia dedykowany zespół pracowników liczący ponad 1 000 osób.