Obecność w Polsce

Powrót

Nasze doświadczenie na polskim rynku sięga 1956 r. – momentu powstania przedsiębiorstwa państwowego Kujawskie Zakłady Przemysłu Tłuszczowego. W 1996 roku firma zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie jako ZT Kruszwica S.A.

W 2002 roku, firma Bunge przejęła spółkę Cereol, stając się jednocześnie głównym akcjonariuszem ZT Kruszwica S.A. Od momentu zaangażowania kapitałowego w ZT Kruszwica S.A., obecność firmy Bunge w Polsce przyczyniła się do rozwoju sektora i rynku tłuszczów roślinnych w kraju. Na przestrzeni lat, firma Bunge zwiększała skalę swojej działalności w Polsce. W 2006 roku, Bunge uruchomiła w Warszawie wyspecjalizowany zespół zajmujący się systemami informatycznymi i inteligencją biznesową, obsługujący firmę na całym świecie. W 2009 roku Bunge rozszerzyła swoją działalność o zakład przetwórstwa tłuszczów roślinnych w Karczewie, a w 2011 r. uruchomiło terminal portowy w Świnoujściu.

Począwszy od grudnia 2021 roku, wszystkie podmioty Bunge w Polsce będą działać pod jedną firmą i wspólnym wizerunkiem, zgodnie ze strategią biznesową Bunge, zakładającą prowadzenie działalności jako jedna globalna firma.